Tania deska podłogowa – co to takiego?

Jeśli przedmiotem twojego zainteresowania jest tania deska podłogowa to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co składa się na koszt podłogi drewnianej. A nie jest to tylko jednorazowo zapłacona cena deski podłogowej czy cena parkietu.

Zanim zaczniesz zastanawiać się gdzie kupić tanią deskę podłogową w Poznaniu, Warszawie, Krakowie czy jakimkolwiek innym mieście, odpowiedz sobie na pytanie: ile lat będziesz użytkował podłogę. Czy zamierzasz mieszkanie lub dom sprzedać w ciągu kilku lat czy też będzie to siedziba kolejnych pokoleń twojej rodziny? Od tego właśnie zależy znaczenie terminu „Tania deska podłogowa”.

drewno-ogrzewanie

Tania deska podłogowa na lata

Jeśli zamierzasz osiąść w danym domu lub mieszkania na całe lata musisz patrzeć na podłogę jak na długoterminową inwestycję. Pamiętaj zatem jak często trzeba odnawiać drewnianą podłogę. Przy dobrych materiałach będzie to około 10 lub 12 lat. Co z tego wynika? Jeśli twoja rodzina będzie zamieszkiwać dom lub mieszkanie kilkadziesiąt lat, podłoga będzie w tym czasie wymagać wielokrotnej renowacji. Załóżmy, że masz 30 lat i przewidujesz że pomieszkasz w remontowanym domu jeszcze 50 lat (życzymy Ci zdrowia i oczywiście „100 lat”, ale 80 lat to też dobry wynik). Twoja podłoga wykonana z solidnych materiałów przejdzie wtedy 4 razy odnawianie. Każdorazowo będziesz płacić za cyklinowanie, nowy lakier, a czasem także jej przekładanie. Jeśli użyjesz bardzo taniej deski – np. świerku lub sosny i do tego zdecydujesz się kupić tani klej oraz lakier, będziesz  mieć zniszczoną, porysowaną, powgniataną i odklejającą się podłogę co kilka lat – np. co 5 lat. A to oznacza 2 razy częstsze renowacje i ogromne wydatki. Wniosek?

dab-drzewo-3

Deska merbau, teak przemysłowy – to coś dla ciebie

Wnioski? Jeśli planujesz na lata, tania deska podłogowa to dla ciebie dobre, często droższe w zakupie materiały i dobrze wykonana praca doświadczonego fachowca przy układaniu. Warto wtedy wybrać twardą deskę podłogową – np. z krajowych gatunków drewna będzie to dąb lub klon. Warto rozważyć jeden z gatunków egzotycznych – szczególnie może być to deska Merbau lub Teak. Modny ostatnio jest parkiet przemysłowy Teak, który oprócz biur i sklepów jest coraz częściej układany w prywatnych domach. To są podłogi na lata. Ważna oczywiście będzie grubość deski bo jeśli deska będzie cienka to w pewnym momencie po prostu nie da jej się już kolejny raz odnowić zdejmując z niej wierzchnią, zniszczoną warstwę. Pamiętaj też że na koszt podłogi drewnianej składa się jeszcze gruntowanie, klej oraz lakier. Na tych materiałach także nie oszczędzaj

podloga-merbau

Tania deska podłogowa na chwilę

Jeśli przewidujesz, że w danym mieszkaniu lub domu będziesz mieszkać kilka lat powinieneś zadbać przede wszystkim o wygląd podłogi do momentu wyprowadzki. Możesz zatem wybrać cieńszy materiał – np. lamelkę, która w kategoriach estetyki i twardości nie będzie gorsza niż deska podłogowa lub parkiet. Jej niższa cena wynika m.in. z tego, że nie można jej odnowić tyle razy ile deskę. Ale przecież dla ciebie nie jest to istotne więc lamelka będzie w tym przypadku twoją „tanią deską podłogową”. Nie możesz jednak oszczędzać na kleju czy lakierze bo jeśli podłoga się odklei lub zarysuje albo powgniata remont może być konieczny już po 2 czy 3 latach. A to oznacza, że zawali się twój plan finansowy związany z położeniem i użytkowaniem podłogi.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić podłogi drewniane lub inne materiały?
Oto dobry adres: tu zaopatruje się w lakiery do parkietu Poznań i okolice: http://kup-parkiet.pl/