Wady i zalety drewnianej podłogi

deska-podlogowa-poznan

Podłogi drewniane ciągle są podstawowym materiałem do pokrywania podłoża w większości domów i mieszkań. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ dobrze wykonane, są bardzo estetyczne i trwałe. Drewno jest też materiałem zdrowym i bezpiecznym. Jeśli dobrze przemyślimy jak polakierować podłogi drewniane można im zapewnić długi żywot. Drewniana podłoga – jak wszystko inne – ma swoje wady i zalety.

Do zalet należą relatywnie niskie koszty konserwacji oraz ogromny wybór kolorów i gatunków. Dzięki czemu znajdziemy zawsze coś, co dopasuje się do wnętrza naszego mieszkania lub domu.

pokoj-hall-drewnianeNa zdjęciu:
Drewniana podłoga w korytarzu eleganckiego hotelu

Wypada wspomnieć teraz o wadach – lista będzie jednak krótka. Drewno jest np. w porównaniu z panelami z laminatu bardziej wrażliwe na temperatury i wilgotność otoczenia. Nadmierne wysuszenie powietrza może mu szkodzić. Podłogi drewnianej nie położysz też samodzielnie w jeden dzień, tak jak możesz to zrobić z panelami podłogowymi. Wszystko jednak zależy od tego czy w ogóle masz żyłkę złotej rączki czy i tak powierzasz układanie podłogi fachowcom oraz czy chcesz mieć szybki, prostszy efekt czy drewnianą, solidną i estetyczną podłogę na lata.